Reklam 1 Alanı

KONTUEL Eğitimlerine Başladı

Kategori : Bölgesel - Etiketler :, , - Tarih : 06 Ocak 2012

Turizm Elçileri Derneği öncülüğünde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü proje ortaklığı ve MEVKA desteği ile hazırlanan…

“Hoşgörü Şehrinde, Hoşgörü ile Misafiri Karşılamaya ve Ağırlamaya Hazırlamak” adlı projenin tanıtımı ve Taksicilere yönelik eğitimleri Kültür Parkta Bulunan İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda başladı.

Konya’da artan turizm potansiyeli göz önüne alındığında, turizm’in ilk ve en önemli basamağının taksici esnafları olduğunu belirten Konya Turizm Elçileri Derneği Başkanı Ali Osman SABANCI; “Bunun yanında ise taksici esnaflarımızın bireysel olarak yabancı dil ve iletişim eksikliği olduğunu da görmekteyiz. Konya Turizm Elçileri Derneği olarak hazırladığımız bu proje; bu eksiklikleri gidermek üzere hazırlanmış olup,dernek aktif üyeleri tarafından sahaya inilerek birebir taksici esnaflarımızla görüşülerek ve onayları alınan taksici esnafımıza yönelik yapılacaktır. Bu irtibat sağlanan taksici esnaflarımız yerli ve yabancı turistlerle bire bir muhatap olan bölgelerden olması da dikkat edilmiş ve seçilmiştir. Taksici esnaflarımızın iletişim ve yabancı dil eğitimi alarak daha çok kazanç sağlamaları, bölgesel gelişmeye katkı sağlaması ve farkındalığın ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bu proje sayesinde Konya’ya gelen turistlerle yaşanan büyük sorun olan iletişimsizlik ve yabancı dil eksikliği bu proje ile giderilmiş olacaktır. Aynı zamanda bu projemiz; Türkiye’nin 2023 vizyonunda belirtilen 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliri hedefine uygun olarak, proje kapsamıda verilecek olan eğitimler sayesinde taksici esnaflarımızın donanımlı, kültürlü, yabancı dil bilen taksiciler haline gelmiş olacaklardır. Bu ise, ülke ve Konya adına artı katkılar sağlayacaktır” dedi.

Eğitimler 14 gün sürecek olup, taksici esnafına toplam 84 saatlik bir eğitim verilecek. Bu eğitimler ise; Konya Tarihi ve Kültürü (Konya Müzeler Müdür Yardımcısı DR. NACİ BAKIRCI), Turizm ve Taksici / Mesleki Görgü Kuralları (LEYLA ÖZEL), Pozitif Düşünce Gücü ve Motivasyon / Etkili Konuşma ve Hitabet (SERAP AYDAR), Bireyler Arası İletişim ve Kişisel İmaj / Zor İnsanlarla Başa Çıkmak (NEZAHAT TÜRKÖZ) ve de Mesleki İngilizce (ABİDİN İÇDEN).

 

Bu eğitimler sonucunda, katılan taksicilere sertifika verilecek ve aynı zamanda taksilerine yapıştırmak üzere İngilizce ve Türkçe Eğitimli Taksici ibareli yapıştırma (Sticker) verilecek.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

haberler haberler