Reklam 1 Alanı

Güvenlik Uyarısı

Kategori : Teknoloji - Etiketler :, , , - Tarih : 07 Ocak 2012

ShiftDelete.Net’in haberine göre neredeyse hayatımızın merkezi haline gelen teknolojileri, beraberinde bazı sorunlarını da getiriyor.

Doğru ve dikkatli kullanılmadığında çeşitli zararlara sebep olan bu teknolojiler için alacağınız küçük güvenlik önlemleri sizi olası sorunlardan koruyacaktır.

İşte güvenlik şirketi Kaspersky Lab’ın kullanıcılar için hazırladığı güvenlik ipuçları:

Sosyal ağları güvenle kullanın

Facebook ya da diğer sosyal ağlarda, paylaştığınız kişisel bilgilerinize dikkat etmelisiniz. Diğer kullanıcıların neleri görebildiğini kontrol edin ve kendinizle ilgili verdiğiniz bilgilerde seçici olun. Sosyal ağlar, örneğin telefon numaralarının, paylaşılabileceği yerler değildir. Her zaman şunu unutmayın ki detaylar kendi başına zararsız olabilir ancak birlikte pek çok konudaki bilgiyi açığa çıkarabilir.

Güvenliğinizi göz önünde bulundurun

Güvenlik yazılımının amacı BT tehditlerine karşı etkili bir koruma sağlamaktır. Bununla beraber, kullanıcıların güvenliklerine sürekli olarak dikkat etmeleri önemlidir.

Güvenli online alışveriş

Hassas verileri gönderirken mutlaka şifreli bir bağlantı kullanmanız gerekir. Bu adresi başında “https” olarak görüntülenir. Amazon ya da PayPal hesap detaylarınızı doğrulamanızı isteyen e-postalar, verilerinizi çalmaya yönelik saldırılardır.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

haberler haberler