Reklam 1 Alanı

Başkan Gazetecilerin Gününü Kutladı

Kategori : Bölgesel - Etiketler :, , , - Tarih : 09 Ocak 2012

Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı dolayısıyla, bir mesaj yayınlayarak gazetecilerin bayramını kutladı.Mehmet Hançerli  

 Bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan  basının, düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biri olduğunu ifade eden HANÇERLİ, mesajını şöyle sürdürdü:

 

“Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Öncelikle günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında basının önemi daha da artmıştır. Toplumların gelişiminde, basının her konuda, bilgilendirme, aydınlatma, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi önemli  görevi yerine getirmesi büyük önem taşımaktadır. Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de olanak sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedir. Konya basını da bu sorumlukların bilinciyle kamuoyunun aydınlatılması konusunda üzerine düşen görevi  başarıyla yerine getirmektedir. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın  çalışanlarımızı takdir etmek gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün basın çalışanlarımızın ilkeli ve tarafsız bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diler, tüm basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı”nı kutlarım” Dedi.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

haberler haberler